Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zirkonyum Diş Yeri
#1
Genel olarak zirkonyum teknolojisi ile yapılan işlemlerle diş yapısı bozuk olan kişlerde estetik görüntüyü sağlamak adına yapılan zirkonyum kaplamalardır. Harap olmuş dişler, darbe sebebi ile kırılmış olan dişler, çürümüş dişler gibi sebeplerle bunlar tercih edilebilir. Çapraşıklık sebebi ile estetik görüntü hastayı rahatsız ediyor isede gülüşe göre diş yaptırılabilir. Zirkonyumdan yapılan diş kaplama için en büyük avantaj metal rengini yansıtmamasıdır. Bu sayede diş etinde morluk ve koyu renk oluşmaz. Ayrıca, ışık yansıtma özelliği sayesinde tam estetik bir görünüm sağlar. Estetik beklentileri olan hastaların tercihi zirkonyum diş kaplamadır. Bu nedenle kusursuz bir estetik diş görüntüsü vermek de hekimin görevidir. Sadece zirkonyum malzemenin kullanılması hasta memnuniyeti için yeterli olamaz.

Zirkonyum fiyatları ile de farklı olduğu kadar en az bu oranda estetik ve biyolojik olarak hastaya ezelden beri yapılan diş kaplama beklentilerini geri verebilmelidir. Zirkonyum kaplama diş fiyatlarının diğer metal alt yapılı estetik diş kaplamalarına göre daha yüksek olması ve hastanın bu tekniği ve malzemeyi tercih etmesi öncelikle hastaların estetik beklentilerinden kaynaklanmaktadır.

zirkonyum diş porselenleri ile çalışan teknisyenlerin görevi de hasta memnuniyeti sağlanana kadar hekimin istediği değişiklikleri kaplama diş üzerinde gerçekleştirmekdir. Daha önce tıbbın diğer alanlarında başarıyla kullanılan zirkonyumun diş hekimliğinde porselenmetalinin yerine uygulanması ile yeni bir devir açılmış oldu.Çünkü bu yeni zirkonyum alt yapılı porselen kaplamalar diş eti problemi ve allerji yapmamasının yanında, ışık geçirme özelliği ile doğal dişlere yakın estetik ve fonksiyonu yakalamımızı sağlamaktadır.

Diş etinde koyu renk oluşmasını istemiyorsanız, kaplama dişlerinizin doğal dişler gibi ışık yansıtmasını istiyorsanız, zirkonyum bloklardan cad cam yöntemi ile oluşturulan zirkonyum alt yapılı kaplamalar sizin için uygundur. Zirkonyumun üzerine porselen konularak yapılan kron (kaplama) ve köprüler seramik ve Zirkonyumkelimelerinin birlestirilmesinden oluşan Cercon kısa adı ile anılır. 900 Mpa dirence sahip sistem en yüksek fiziksel değerlerin yanında ışık geçirme özelliği doku uyumu ve birçok değişik endikasyonu kapsayarak diş hekimliğinde yepyeni bir dönem başlatmıştır. Bu yenileşen çağımızdaki dönemlere göre özel zirkonyum diş tasarımları yapılmaktadır. Kişiye göre özel gülüş tasarımlarıda cabası niteliğindedir.
[/url]

iç mimar

makam odası

[url=http://Wwv.bentenoyunu.com.tr]

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yatırım Yeri Paranın Nabzı 9 Yıldır Burada Atıyor mesut78 0 89 05-11-2016, Saat: 01:19
Son Yorum: mesut78
  Zirkonyum Diş Hakkında Merak Edilenler lisayazilim 0 84 12-08-2016, Saat: 11:04
Son Yorum: lisayazilim

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi