Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porselen Diş Şekilleri
#1
Diş eksikliği yada dişlerde aşırı madde kaybı durumunda eksikliğin doğal diş yapısına benzer porselen malzemeler kullanılarak giderildiği kuron ve köprü uygulamaları olduğunu belirten Dt. Göl, "Metal altyapılı metal seramikler uzun yıllar kuron-köprü restorasyonlarında kullanılmıştır. Artan estetik beklentiler ile birlikte tam seramik ve zirkonyum altyapılı kuron ve köprüler de yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kron restorasyonları için porselen materyalini kullanmaktayız. Diş eti operasyonu sonrasında oluşan aralıkların kapatılmasında. Köprü porselen diş restorasyonları hangi durumda yapılır? Herhangi bir sebeple diş kaybının meydana geldiği durumlarda komşu dişlerden destek alınarak yapılan restorasyonlara köprü protezleri denir. Kron ve köprü restorasyonları nasıl yapılır? Bu tür restorasyonlarımızda öncelikle destek olacak dişlerde belirli miktarda preparasyonlar yapmamız gerekmektedir.

Bu işlemin miktarını ise kullanılacak olan restoratif materyal belirlemektedir. Metal desteksiz seramik uygulamalarında alt yapı olarak porselen diş kullanılması destek dişlerden daha az preparasyon yapılmasına olanak vermektedir. Preparasyon sonrasında hasta klinikten ayrılmadan normal yaşamını rahatlıkla devam ettirebilmesi için geçici restorasyonları yapılır. Hastanın istekleri de göz önünde bulundurularak en uygun diş rengi seçilir.

Kron restorasyonları ne zaman yapılır?
Aşırı madde kaybı yaşanan dişler özellikle çürük, travma yada herhangi bir sebeple kayıp oluşan dişlerde, renk sorunu gözlenen dişlerde, şekil bozukluğu olan dişlerde, aralıkların kapatılmasında, geniş dolgularda, diş eti operasyonu sonrası meydana gelen aralıkların kapatılmasında köprü restorasyonları yapılabilir. Komşu dişlerden destek alınarak yapılan restorasyonlar köprü porselen diş için gereken protezleri olarak adlandırılıyor.

Nasıl yapılır?
İlk olarak destek alınacak dişlerde belli ön hazırlıklar yapılması gerekiyor. Metal destek kullanılmayan seramik uygulamalarında daha az preperasyon yapılabiliyor ve hasta bu uygulama sonrası geçici uygulama ile rahat bir şekilde işlem bitene kadar yiyip içebiliyor. Hastaya en uygun diş renginin seçilmesinin ardından alınan ölçülere göre seramik restorasyon hazırlanıyor ve provalar yapılıyor. Hastanın da istekleri gözönünde bulundurularak estetik ve fonksiyon açısından değerlendirilen restorasyonlar özel simanlar ile dişe yapıştırılıyor.
[/url]

iç mimar

makam odası

[url=http://Wwv.bentenoyunu.com.tr]

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porselen Diş Fiyatları kombici 0 315 27-10-2015, Saat: 17:20
Son Yorum: kombici

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi