Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porselen Diş Fiyatları
#1
Damağımızdaki tat bozukluklarına neden olmayan porselen kaplama dişler, metal alt yapıya sahip olan dişlere göre daha hafiftir. 900 megapaskal direnç özelliğe sahip olan zirkonyum dişler, arka dişlerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Doku ile tam uyumluluk göstermesinden dolayı porselen fiyatları uzun yıllar, problemsiz kullanım rahatlığı sağlar. Estetik olarak, camsı görünmesi, ışık yalıtım özelliği sebebi ile doğal dişten ayırt edilmesi zordur. Porselen dişlere göre maliyetinin laboratuvar ortamında, cad cam özelliğine sahip cihazlarla yapılmasından ötürü daha pahalı olması tek dezavantajıdır.

Metal destekli pirkonyum fiyatları yılında minimum 400 tl, maximum olarak ise 1000 tl olarak tek dişe uygulanacaktır.Bu aradaki farkın nedeni ise TDHB belirlemiş olduğu bölgesel fiyat listesinden kaynaklanabilmektedir. Zirkonyum porselen diş fiyatları konulu makalemizi okudunuz diğer zirkonyum diş makalelerimiz de okumanızı tavsiye ederiz. Estetik diş hekimlerinin kullandığı zirkonyum daha önceleri sadece özel poliklinik ve diş hastanelerinde kullanılmaktaydı. Zirkonyum dişler metal alt yapıdan oluşan dişlere oranla çok daha estetiktir ve ayrıca metal kronlar gibi ağız kokusu yapmamaktadır.

Özel diş fiyatları her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği (TDB) tarafından rehber ve tavsiye niteliğinde bir tarife yayınlanmaktadır. Fakat bu fiyat listesi genel olarak tavsiye niteliğindedir. Bu gün diş tedavileri alanında birçok değişik uygulama ve yenilik bulunmaktadır. Bu nedenle Türkiye’ nin her ilinde farklı bir fiyatla karşılaşabilirsiniz. Hatta farklı ilçeler, farklı semtlerde bile farklı porselen diş fiyatları ile bile karşılaşmanız mümkündür. Genel olarak porselen kaplaması fiyatları diğer protez çeşitlerine göre oldukça yüksek gerçekleşmektedir. Bunun nedeni ise porselen kaplama dişlerin girdi maliyetlerinin oldukça yüksek olması, işçiliğinin fazla ve dikkat gerektirmesi yani kısaca maliyetinin diğer protezlere göre çok daha fazla olmasıdır. Ayrıca porselen diş fiyatları konusuna etki eden en büyük faktörün enflasyon oranının değişmesi olarak gösterilmesidir. Ayrıca fiyat farklılıkları sadece porselen dişler ile diğer protezler arasında yoktur. Aynı zamanda porselen dişler arasında da porselen fiyatları liste farkları oluşmaktadır.
[/url]

iç mimar

makam odası

[url=http://Wwv.bentenoyunu.com.tr]

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Nişantaşı İmplant Fiyatları kombici 0 16 04-03-2017, Saat: 18:42
Son Yorum: kombici
  Güvenlik Kamerası Fiyatları lovetography 0 30 26-02-2017, Saat: 04:06
Son Yorum: lovetography
  Pet Shop Ürünleri ve Fiyatları mesut78 0 34 22-02-2017, Saat: 15:37
Son Yorum: mesut78
  Toz Maskesi Çeşitleri Fiyatları 3m Toz Maskesi - Ekipmandeposu ekipmandeposu 0 44 12-02-2017, Saat: 11:33
Son Yorum: ekipmandeposu
  Çay Kazanı | Remta Çay Kazanı Kahveci Kazanı Modelleri Fiyatları emre001 0 47 11-02-2017, Saat: 16:12
Son Yorum: emre001

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi