Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nöroterapi ile Dikkat Eksikliğinde Bilimsel Çözüm
#1
pBg0Ba.jpg

Beyin potansiyelini maksimum seviyeye çıkartmak için beyin dalga boylarının eğitilmesini ön gören nöroterapi yöntemi, özellikle çocuklarda sıkça rastlanan dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, sınav kaygısı, sınav stresi, heyecan, korku gibi bir çok duruma bilimsel çözümler sunuyor. Nöroterapi beyin eğitimi ‘’ dikkat eksikliği’’ ve ‘’ hiperaktivite bozukluğu’’ sorunlarını ilaçsız bir şekilde ortadan kaldırıyor.
Gaziantep’in ilk nöroterapi ve dikkat eğitimi merkezinde kullanılmaya başlayan bu yöntem, öğrencilerin akademik başarısını olumsuz etkileyen ‘’dikkat eksikliği’’, ‘’hiperaktivite’’, ‘’öğrenme güçlüğü’’ ve ‘’sınav kaygısı’’, ‘’sınav stresi’’ gibi konularda ilaçsız çözüm yöntemi olarak kullanılıyor.
Son 65 yıldır yapılan bilimsel çalışmalar ile etkililiğinin kanıtlandığı bu yöntem henüz Türkiye’de çok bilinmiyor . Türkiye genelinde sınırlı merkezler olduğu belirten beyin eğitimeni Hüseyin Demir, yöntem sayesinde her yaş grubunda büyük gelişimler sağladıklarını belirtti .
NÖROTERAPİ BEYNİN PERFORMANSINI ARTTIRIYOR.
Haftada en az 3 defa 30 dakikalık nöroterapi seansları sonucunda kişilerde dikkat eksikliği, hiperaktivite, odaklanma, konsantrasyon, algılamada zorluk, uyku sorunları, ders çalışamama, yaşamdan zevk alamama, sınav stresi ve kaygı gibi sorunlarda beyin jimnastikleri sayesinde kişilerde düzelmeler olduğunu kaydeden Demir, ebeveynlerin ilk gözlemledikleri şeyin öncelikle bir sakinlik hissi ve duygu durumunda düzelmeler olduğunu belirtti. Nöroterapi beyin eğitimi alan kişiler okuduklarını daha çabuk algılama, fiziksel rahatlık, duygu durumunda farkındalık, dikkat, odaklanma ve konsantrasyonda artma, uzun sure ders çalışabilme, empati kurabilme gibi yeteneklerinde gelişmeler gözleniyor.

Web Sitemiz : http://www.noroterapimerkezi.com/
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mide ve Baş ağrısına ilaçsız çözüm rree64 0 42 07-03-2017, Saat: 08:50
Son Yorum: rree64
  Bakıcı Bulmada Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar zubamba 0 44 02-01-2017, Saat: 17:20
Son Yorum: zubamba
  Cummins yedek parça için çözüm ortağınız Sma Makina xtrjolly 0 75 28-12-2016, Saat: 15:04
Son Yorum: xtrjolly
  Şüphelerin Varsa Dikkat Et b.a.f. 0 57 30-11-2016, Saat: 21:58
Son Yorum: b.a.f.
  İlahi Dinlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler kombici 0 66 30-11-2016, Saat: 01:54
Son Yorum: kombici

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi