Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lazerle Diş Beyazlatma
#1
Dişlerinin renginden memnun olmayan kişilere kozmetik bir çözüm olarak önerdiğimiz diş beyazlatma; çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş veya kişiye özel diş rengini bir kaç ton açmak için dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile çözünmesi işlemidir.

Dişleri boyayan maddelerin (Sigara , çay , kahve cola vb.) fazla tüketiminden , eski dolgu,protez ve kaplamalar,antibiyotik (tetracycline) veya aşırı florid tüketiminden dolayı dişlerde lekelenmeler oluşmaktadır.

Bu lazerle diş beyazlatma tekniğinde, beyazlatma jeli bir UV-lamba (mavi ışık) veya bir KTP lazeri (yeşil ışık) kullanılarak harekete geçirilir. Bu metodu diğerlerinden ayıran özellik ise kullanılan ışık kaynağının da ayrıca dişi beyazlatıcı etkisinin olmasıdır (foto oksidasyon). Bu yöntem, dişler üzerinde daha derin bir beyazlatma sağlar. UV-Işık kullanırken çevre dokular (dudaklar, dişetleri, dil vb.) muhtemel yanık yaralanmalarına karşı iyi korunmalıdır. KTP lazeri kullanırken ise yanma riski yoktur, ancak dişetlerinin beyazlatma jelinin sızıntılarına karşı korunması gerekir (gingiva block). KTP lazeri ile beyazlatmanın büyük bir avantajı da; yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda diş minesi üzerinde yan etkilerinin gözlenmemiş olmasıdır. Diş beyazlatma işlemi sonrasında yapılacak florid uygulanması diş minelerini güçlendirir ve çürümeleri önler.Bu lekelenmelerin giderilmesi için uygulanan beyazlatma yöntemi iki şekilde yapılmaktadır.

Klinikte uzman bir hekim tarafından lazerle diş beyazlatma yapılması için ilaç uygulanacak olan bölgeye yerleştirilir ve beyaz renkli ışık belli bir süre tutulur. İşlem bittiğinde sonuç fark edilir.
İkinci yöntem ise; bu işlemi takiben hastanın evinde uygulayabileceği bir yöntemdir. Hekim ağızdan ölçü alarak kalıp hazırlatır. Hasta kendisi için hazırlanmış olan bu özel kalıbın içerisine beyazlatıcı ilacı yerleştirerek uygulanacak dişlerin üzerine hekimin tavsiye ettiği sürede uygular.

Beyazlatılan dişler ne kadar süre beyaz kalır?
Farklı diş beyazlatma (bleaching) metotlarıyla beyazlatılan dişler bir kaç yıl beyaz kalır. Fakat bu süre kişiden kişiye değişir. Yeme-içme alışkanlıkları, sigara ve fırçalama alışkanlığı dişlerin beyaz kalma süresini etkiler.

Dudaklar ve dişetleri özel malzeme ile kapatılır.

Diş hekimi dişler üzerine beyazlatma jelini sürer. Özel lazerle diş beyazlatma ışınları sayesinde dişeti bariyerinin sabitlenmesini sağlar ve Beyazlatma işlemi gerçekleşir.
[/url]

iç mimar

makam odası

[url=http://Wwv.bentenoyunu.com.tr]

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Lazerle bel fıtığı tedavisi savas 0 50 12-12-2016, Saat: 03:16
Son Yorum: savas
  Lazerle Bel Fıtığı Tedavisi b.a.f. 0 56 06-12-2016, Saat: 22:06
Son Yorum: b.a.f.
  Diş Beyazlatma Yaptırmak İstiyorum? lisayazilim 0 91 12-08-2016, Saat: 11:11
Son Yorum: lisayazilim
  Diş Beyazlatma Fiyatları kombici 0 125 07-08-2016, Saat: 19:31
Son Yorum: kombici

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi