Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HGS Yükleme Sitesi
#1
bcb5ba73b33549d28118236c0ee1f406.jpeg
HGS Online Bakiye Nasıl Yüklenir ?

Türkiye sınırları içerisinde geçerli olan HGS sistemi sürücülerin ücretli olan köprü ve karayollarından beklemeden geçiş yapmasını sağlamaktadır. HGS dijital bir sistem olup her geçişte bakiyesinden eksilmektedir. HGS satın almak için PTT şubelerine gidebileceğiniz gibi aynı zamanda anlaşmalı olduğu petrol ofisleri ve bankalardan temin edilebilir. Etiket alındıktan sonra tarif edildiği gibi aracın camına yapıştırılarak kullanılmaya başlanır. HGS yükleme işlemi için ise alınan yere ödeme yapılır. Cama yapıştırılan etiket yol ve köprü giriş çıkışlarında gişede bulunan okuma sistemiyle entegre bir şekilde çalışmaktadır. Yüklenen bakiyeden her geçişte belirlenen miktar kadar tutar düşmektedir.
Geçişlerde yolda kalmamak ve yetersiz bakiye sorunuyla karşılaşmamak için HGS yükle işlemlerinin düzenli yapılması önemlidir. Bakiye yüklemek için etiketi satın aldığınız yerin ilgili birimlerine başvurabileceğiniz gibi internet üzerinden yapma imkanına sahipsiniz. PTT tarafından alınan etiketler, PTT'nin websitesi üzerinden doldurulabilir. Aynı zamanda bankalardan alınan HGS etiketleri de internet şubesi kullanılarak doldurulabilir. Bankaların çalışma sistemi genel olarak otomatik ödeme talimatı verilerek yapılmaktadır. Bakiyenizde ne kadar kaldığını yola çıkmadan önce öğrenmek isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda PTT websitesi veya E-Devlet sistemi kullanılarak sorgulama yapılabilir.
HGS Ücreti Neden Ödenir ?
Hızlı Geçiş Sistemi'ne ait bütün işlemler Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ve Maliye Bakanlığı'nca denetim altındadır. Bu denetimler sayesinde yapılan işlemler faturalandırılır ve yeni hizmetler için kullanılır. Kesilen ücretler yeni hizmetlerin giderleri için kullanılır. HGS kapsamındaki yol ve köprülerin geçişleri belirli bir meblağ karşılığında olmaktadır. Bu yol ve köprüler aynı zamanda üzerinden geçen kişilerin ödediği HGS ücretleri karşılığında yapılmaktadır. Dolayısıyla ücretli yollardan elde edilen gelirler yeni yolların yapılarak vatandaşın hizmetine sunulması için kullanılır. Daha fazla yol yapımı için HGS kullanarak hizmetlerin artmasına katkı sağlayabilirsiniz.
Henüz HGS kullanmaya başlamadıysanız en kısa zamanda yukarıda saymış olduğumuz yollar aracılığıyla HGS etiketi sahibi olabilirsiniz. Bakiye yüklemek için PTT şubeleri önünde kuyruk beklemek zorunda kalmadan online HGS yükleme sistemlerini kullanabilirsiniz. Bu yolları HGS etiketi olmadan kullandığınızda normal geçiş ücretinin 20 katı daha fazla ceza ödeyeceğinizi bilmelisiniz.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Web Sitesi Tasarımı zubamba 0 13 23-03-2017, Saat: 23:20
Son Yorum: zubamba
  Türkiyenin En Güvenilir Şans Oyunları Sitesi Betbizz zubamba 0 13 23-03-2017, Saat: 21:21
Son Yorum: zubamba
  Türkiyenin En Güvenilir Şans Oyunları Sitesi Caddebet zubamba 0 13 22-03-2017, Saat: 21:10
Son Yorum: zubamba
  Dizi film izleme sitesi Grikedi 0 23 19-03-2017, Saat: 23:28
Son Yorum: Grikedi
  Film izleme sitesi - Sinemaniz.net nullsix 0 23 18-03-2017, Saat: 13:50
Son Yorum: nullsix

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi