Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Etiler Ortodonti
#1
Dişler ile çenenin estetik ve fonksiyonunu ideale ulaştırarak bireyin yaşam kalitesini yükseltmesine katkıda bulunan bölümdür. Dişlerinizin sağlığıyla beraber, gülümsemenizin de düzelmesini ve daha iyi olmasını sağlayan uzmanlık alanıdır. Etiler ortodonti diş tedavilerinin erken yaşlarda (9-14 yaşlar arası)yaptırılması tedavinin başarısını artırır, tedavinin süresini ise azaltır. Ancak, dişlerdeki çarpıklıklardan ibaret olan ortodontik diş tedavileri her yaşta yapılabilmektedir. Erişkinlerin ortodontik diş tedavileri genellikle diş çarpıklıklarının düzeltilmesi şeklindeki estetik taleplerle sınırlı olmaktadır.

Alt ve üst dişlerin birbirleriyle uyumunu sağlayıp, mükemmel bir kapanış ilişkisi oluşturmak amacıyla kullanılan küçük boyutlarda, saydam yada değişik renklerde paket lastiğine benzeyen materyallerdir. Elastikler tedavinin ilerleyen aşamalarında doktorunuz tarafından verilir ve sizin tarafınızdan takılıp çıkartılır. (Elstiklerin nasıl kullanılacağına dair gerekli bilgi, bu broşürde yer al maktadır.) Etiler ortodonti diş tedavisi yaptıracak hastanın SGK desteğinden yararlanabilmesi için 18 yaşın altındaki olması gerekmektedir.Ortodonti tedavisini sgk karşılıyor mu ve şartları nedir? diye merak ediyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.Ayrıca ortodonti sitemizde illerde bulunan ortodontistlerin listesi yer almaktadır.

Hangi yaşta olursa olsun, Etiler doktoru tarafından tedavi edilmeyen ortodontik problem daha da kötüleşir. Zaman geçtikçe, çapraşıklık nedeniyle dişlerin yeterince temiz tutulamaması sonucu oluşan çürük ve dişeti hastalıkları diş kayıplarına sebep olabilir. Bunların yanında bozuk kapanışlar diş yüzeylerinin anormal aşınmasına, çiğneme ile konuşmada zorluklara ve destek kemik ile dişeti dokularının hasarına yol açabilmektedirler. Etiler ortodonti braketlerinizin çıkartıldığı gün sizi hiçbir ek tedavi uygulamadan evinize gönderirsek çok kısa bir süre sonra dişierinizde yeniden bozulmalar olur. Ortadontik tedavi süresince dişler hareket ederken dişin etrafındaki komşu yapılarda (kemik, periodontal ligament) birtakım değişiklikler olur. Bu dokuların yeni duruma adapte olması için biraz zamana ihtiyaç vardır. Adaptasyon sürecinde yapılan müdahalelere pekiştirme tedavisi, uygulanan apareylere ise pekiştirme apareyleri denilir. Bunu sadece Etiler içinde bulunan otodontist doktorlar değil hemen hemen herkes söylemektedir.
[/url]

iç mimar

makam odası

[url=http://Wwv.bentenoyunu.com.tr]

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ortodonti Nedir? Diş Telleri Nasıl Yapılır? kombici 0 109 09-06-2016, Saat: 02:45
Son Yorum: kombici
  Çocuk Ortodonti kombici 0 92 06-06-2016, Saat: 21:38
Son Yorum: kombici
  ORTODONTİ kombici 0 163 08-05-2016, Saat: 22:53
Son Yorum: kombici
  Ortodonti Nedir? kombici 0 215 16-02-2016, Saat: 16:49
Son Yorum: kombici
  Etiler çilingir servisi cilingirservisi 0 240 06-01-2016, Saat: 13:03
Son Yorum: cilingirservisi

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi