Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diş Doktoru Görevleri Nelerdir?
#1
Daima güler yüzlü, kaliteli ve sürekli gelişmeyi hedefleyen koruyucu, fonksiyonel, estetik ve tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetini sunmak başlıca görevlerimizdendir. Kliniğimiz kent merkezinde tümüyle kendi kullanımına ait özel düzenlenmiş binası ile Saltak Caddesi üzerinde özel ve kamu sağlık kuruluşlarının yoğun olarak yer aldığı hastaneler bölgesinde yer almaktadır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı kolay olduğu gibi hemen yakınında yer alan çok katlı belediye otoparkı ile de özel araç sahiplerine kolaylık sağlamaktadır. Girişte yer alan bahçesi ile sıcak ve sempatik bir karşılama sunan klinik çağdaş diş hekimliğine uygun olarak tasarlanmıştır.

Hizmet devamlılığını sağlamak ve kaliteyi yüksek standartta sunmak için diş doktoru olan uzmanlarımız sizin için yapının bitişiğine özel ünite hazırlanmıştır. 3 katlı klinikte 10 ünite ile hizmet verilmektedir.

Kliniğimizin 2. Katında geniş bir alan bekleme bölümü olarak düzenlenmiş ve bir köşesinede oyun parkı hazırlanmıştır. Hastalarımızın ve yakınlarının sıkılmadan zaman geçirebilmesi için Tv ünitesi ve bir kütüphane oluşturulmuştur. Tüm dental bölümler kendi içinde müstakil birer diş kliniği olarak tesis edilmiş olup kullanım amacına uygun ekipmanlarla desteklenmiştir.

Bu amaçla diş doktoru bulunan kliniklerimizin ilk katı ; Hasta kabul ünitesi, bekleme bölümü, ilk muayene ünitesi, cerrahi ve acil müdahaleler ünitesi, sterilizasyon ve panoramik ünitesi,bilişim ünitesi, servis mutfağı, bakım ünitesi , müdür odası , İkinci Katı ; Bekleme salonu ve kütüphane Çocuk oyun parkı , diş hekimliğinde farklı alanlarda hizmet veren 5 ayrı kliniğimiz ve tıbbi depo, Üçüncü katı Personel mutfağı ,doktor toplantı odası , idari sorumlu odası ve özel uygulama klinikleri ile Halitozis – Periodontoloji klinikleri olarak hastalarımızın hizmetine sunulmuştur.

Dişlerdeki çapraşıkların bir diğer edeni de süt dişlerini normal değişme zamanı gelmeden çekilmesidir. ‘’nasıl olsa yerine yenisi gelecek’’ düşüncesiyle tedavi edilebilir düzeydeki süt dişlerinin çekimi son derece hatalıdır. Çünkü bu dişler altlarından gelecek kalıcı dişlerin yerini koruyarak çapraşıklığı önler. Bir süt dişi zamanından önce çekilirse yandaki dişler çekilen dişin boşluğuna doğru kayar. Alttan gelecek kalıcı dişin süreceği yeri kapatır. Kalıcı diş bulabildiği boşluktan sürmeye çalışır ya da gömülü kalır. Her iki durumda da diş sisteminin dengesi bozulur ve çapraşıklıklar gözlenir. Süt dişlerini ara yüzeylerinde görülen çürükler zamanında tedavi edilmezse yandaki dişler çürüyen, kayıp diş dokusu kadar boşluğa kayar. Çapraşıklıkların bir diğer nedeni de budur. İşte bu nedenlerden dolayı süt dişlerinde görülen çürüklerin tedavisi diş doktorları tarafından son derece önemlidir.

Kaynak: www.uzmandisdoktoru.net
[/url]

iç mimar

makam odası

[url=http://Wwv.bentenoyunu.com.tr]

Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yorgan ve Battaniye Yıkama Firmalarının Hizmetleri Nelerdir? makaleyazilarim 0 42 03-02-2017, Saat: 02:06
Son Yorum: makaleyazilarim
  Otizm Doktoru Otizm Tedavisi mesut78 0 68 14-12-2016, Saat: 20:05
Son Yorum: mesut78
  Avrupa Bu Doktoru Konuşuyor b.a.f. 0 66 24-11-2016, Saat: 02:38
Son Yorum: b.a.f.
  Green Card Çekilişini Kazandıktan Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir? nullsix 0 79 25-09-2016, Saat: 00:36
Son Yorum: nullsix
  Sizce bir kadın sitesini kadın sitesi yapan nelerdir ? seoptimizasyon 0 87 06-08-2016, Saat: 04:19
Son Yorum: seoptimizasyon

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi