Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çocuk Diş Teli
#1
Her zaman için ortodontik tedavinin diğer tedavilere göre uzun sürmesi, bazen tek bir doktorun hastalarını yeterince rahat kontrol edebilmesini engelleyebilir. Hem doktor, hem de hastaları açısından yurtdışı seyahatleri, eğitimleri, tatilleri ya da olabilecek hastalık ve çalışamama gibi durumlar, erkek doktorlar için askerlik, bayan doktorlar için hamilelik süreçleri, Beşiktaş içinde [URL="http://www.ortodontiyeri.com/cocuk-dis-teli.htm"]çocuk diş teli[/URL] tedavi takibini aksatabilir. Kliniğimizin kuruluşunda, bu gibi olumsuz durumların olabildiğince engellenmesi, hasta takibinin tek bir doktor tarafından değil, bir kaç ortodonti uzmanı tarafından yapılabilmesi gerektiği düşüncesinden yola çıkılmıştır. Kliniğimiz ortodonti uzmanları tam zamanlı olarak çalışmaktadır ve sadece ortodontik tedavi uygulamaktadırlar.

Beşiktaş ortodonti kliniğimize başvuran hastalarımızın, tıbbi kayıtları alınır ve, kliniğimiz ortodonti uzmanları tarafından hasta başında ya da bilgisayar ortamında tedavi planları yapılır. Her hastanın tedavi planı ayrıntılı olarak kayıt altına alındıktan sonra tedaviyi yürütecek esas hekimi yanında, diğer ortodonti uzmanları tarafından da takip edilir. Bu sayede hekimden kaynaklanabilecek takip sorunları çözülmüş olur. Her zaman çocuk diş teli hasta takibi, bir hekimin gözünden kaçabilecek sorunların diğer hekim tarafından görülebilmesi, alternatif tedaviler üretilebilmesi, ve her hekimin belli tedavilere odaklanması sayesinde ortodonti alanında multidisipliner tedavi yapılabilmesi açısından (ortognatik cerrahi, lingual çocuk diş telleri ismiyle bilinen içten takılan teller- fonksiyonel tedavi, ortodontik mini vidalar gibi) çok önemlidir.

Başta ortodonti klinikleri olmak üzere tüm sağlık kuruluşlarında, modern çocuk diş teli tedavi prosedürlerininin rahatlıkla uygulanabilmesi adına gerekli olan tüm teknik altyapıya ek olarak (Panoramik rontgen cihazı, bilgisayarlı sefalometrik tanı araçları, hasta takip ve arşiv yazılımları ve digital arşivleme cihazları vb), Ortodontik tedavinin olmazsa olmaz kuralı olan arşivleme, hem kanuni, hem de etik kurallara uygun olarak titizlikle yapılmalıdır. Bu dikkat doğrultusunda çocuk diş teli yapılmasının sakıncası yoktur.
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Çocuk Psikoloğu savas 0 22 08-12-2016, Saat: 18:24
Son Yorum: savas
  Markalemon - Erkek, Kadın, Çocuk Ayakkabıları kombici 0 50 02-11-2016, Saat: 17:21
Son Yorum: kombici
  YÜSEM 4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri mesut78 0 54 20-10-2016, Saat: 00:47
Son Yorum: mesut78
  Oturma odası, Çocuk odası ve Salon için dekorasyon tavsiyeleri nullsix 0 39 02-10-2016, Saat: 23:49
Son Yorum: nullsix
  Diş Teli Çeşitleri kombici 0 56 16-08-2016, Saat: 00:34
Son Yorum: kombici

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi