Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bulgaristan Vizesi nasıl alınır?
#1
Değerli forum takipçileri; herkese selam ve sevgilerimiz ile. Bu yazıyı yazmamızın amacı hem sitemizi tanıtmak hemde konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için faydalı bilgiler sunmak.

Konu: Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?
Site: http://bulgaristankonsoloslugu.eu
Site2:http://vizedestek.com

Yukarıda yazdığımız sitelerimizin ikisi de bize aittir. Bu sitelerde Vize İşlemleri hakkında güncel bilgiler bulunmaktadır. Kullanıcıların Bulgaristan Vizesi alırken sıkça sorduğu sorulara elimizden geldiğince cevap vermeye çalışıyor ve zamanı olmayan ziyaretçiler için Dünyanın her yerine vize hizmeti sunuyoruz. Vize hizmeti için sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz. Şimdi isterseniz konumuza bir açıklık getirelim:


Bulgaristankonsoloslugu.eu ve vizedestek.com sitelerimizde Bulgaristan Konsolosluğu Randevu ve Bulgaristan vizesi hakkında detaylı güncel bilgiler bulunmaktadır. Sitelerimizdeki bilgiler güncel tutularak Bulgaristan'a seyahat etmek isteyen kişiler için birer rehber niteliği taşımaktadır. Eğer sizin de Bulgaristan'a seyahat etme gibi bir amacınız var ise mutlaka sitemizi ziyaret etmenizi öneririz. Aksi halde yanlış yaptığınız bir işlem sizin seyahat amacınızı berbat edebilir. Bu konu hakkında yüksek bir hassasiyet göstermenizi öneriyoruz.

Bulgaristan'a seyahat amacında olan Bordo Pasaport (umuma mahsus) sahipli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Bulgaristan seyahatine başlamadan önce mutlaka Bulgaristan Vizesi almaları gerekmektedir. Eğer Schengen ülkelerine ait bir oturma izniniz varsa, yeşil pasaport, gri pasaport yada siyah pasaport sahibiyseniz ayrıca bir Bulgaristan Vizesi almanıza gerek yoktur. Çünkü Bulgaristan Devleti Schengen ülkelerine ait vizeleri de kabul etmektedir. Ancak Bulgaristan Vizesi ile Schengen ülkelerine kesinlikle giriş yapamazsınız. Bulgaristan Avrupa Birliği devletleri arasındadır ancak henüz Schengen devletleri arasına girmemiştir. Vize başvurusu yaparken pasaport sürenizin geçmediğine emin olmanız gerekmektedir. Schengen vizesi ile Bulgaristan'a giriş yapabilirsiniz.

Bulgaristan Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?


Bulgaristan vizesi alırken mutlaka alacağınız vizenin kategorisine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu yüzden seyahat amacınızı önceden mutlaka belirtmeniz gerekmektedir. Bulgaristan'a 15 günden az bir süre kalacak, yani turistik bir gezi yapacaksanız; "Bulgaristan turistik vize" almanız gerekmektedir. Eğer iş amaçlı gidecekseniz "Bulgaristan ticari vize" almanız gerekmektedir. Bulgaristan'ı transit bir ülke olarak kullanacaksanız, yani Bulgaristan üzerinden başka bir devlete geçiş yapacaksanız; "Bulgaristan Transit Vize", Akraba, aile, eş, dost ziyareti yapacaksanız mutlaka "Özel ziyaret amaçlı Bulgaristan vizesi" almanız gerekmektedir.

Aşağıdaki konulardan birisine tıklayarak gerekli evraklar listesini görebilir ve hemen yazdırabilirsiniz.

1. Bulgaristan turistik vize evrakları
2. Bulgaristan ticari vize evrakları
3. Bulgaristan transit vize evrakları
4. Özel ziyaret amaçlı Bulgaristan vizesi evrakları
5. Bulgaristan vizesi evrakları

Mutlaka dikkat etmeniz gereken bir husus daha vardır. Bulgaristan Konsolosluğu Bulgaristan vizesi için şahsi olarak başvuruları kabul etmemektedir. Bu yüzden mutlaka bir Bulgaristan Vizesi başvuru acentesi aracılığıyla başvurmanız gerekmektedir. (http://vizedestek.com ekibi önerimizdir.) Bu yüzden söz konusu Bulgaristan vizesi harç ücreti bedeline acentelerin hizmet ücretini de eklemeniz gerekmektedir. Bu ücret Bulgaristan vizesi başvuru acentelerine göre değişmektedir. Vize Destek ekibinden bilgi alabilirsiniz.
Bulgaristan vize istiyor mu? Bulgaristan vizesi kalktı mı ?

Bu sorular tarafımıza sıkça iletilen sorulardır. Burada belirtmemizde fayda vardır. Bulgaristan devleti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından mutlaka vize istemektedir. Vize alırken, mağdur olmamanız için seyahat amacınıza mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Bulgaristan vizesi kalktı mı? Sorusu tarafımıza çok iletildi. Bulgaristan vizesi kesinlikle kalkmamıştır. Bu yüzden mutlaka Bulgaristan seyahatlerinizde Bulgaristan vizesi almak zorundasınız.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Anaokulu Nasıl Açılır lovetography 0 26 02-03-2017, Saat: 00:41
Son Yorum: lovetography
  Hollanda Vizesi Süreci lovetography 0 23 26-02-2017, Saat: 20:48
Son Yorum: lovetography
  Toner Dolum Nasıl Yapılır savas 0 30 25-02-2017, Saat: 15:43
Son Yorum: savas
  Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu Nasıl Seçilir? Doruk Kaya 0 49 10-02-2017, Saat: 13:53
Son Yorum: Doruk Kaya
  Cepteisvar.com Nedir? Nasıl Çalışır? Avantajları neler? zubamba 0 46 09-02-2017, Saat: 21:01
Son Yorum: zubamba

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi